EN
сите категории
Дома>Производи>Завеса>Завеса за затемнување

Што има ново

Категорија производ
  • https://www.chinarancho.com/upload/product/1598342336595129.jpg

Завеси за затемнување на просториите за заштеда на енергија од вештачка постелнина

Место на потекло:КИНА
Бренд име:РАНЧО
Број на моделот:8127
Потврдување:БСЦИ, ОЕКО-ТЕКС
Минимална Подреди Кол:500 парчиња / боја
цена:4-12 УСД / компјутер
Пакување Детали за:ПВЦ
Време на испорака:50 ДЕНОВИ
Начин на плаќање:TT
Набавка Способност:300000-350000сет / месец


Контактирајте не

  • Опис на производот
  • Испраќам барање
Опис на производот

Спецификации:

ИСКЛУЧЕН ДИЗАЈН И ПРЕКРАСНО ПЕЧАТЕЊЕ – Оваа завеса за затемнување е достапна за различни бои или повеќе комбинации на бои. Клиентите можат слободно да избираат боја и место за зглобовите. Самата ткаенина е еден од најпопуларните материјали во светот. Со елегантен изглед, дава пријатна и удобна атмосфера во собата. Или само обичната е исто така променлива. Материјалот е 100% полиестер, може да спречи 85%-93% светлина и УВ зраци. 


Брза детали:

ШИРОКО УПОТРЕБА И ЗАТЕМНУВАЊЕ НА СОБАТА - завесите за затемнување се совршени за дневна/спална/детска соба како функционални завеси. Освен тоа, истите материјали и страничните и еднобојните додаваат поголема елеганција на куќата. Тежината на ткаенината е од 200gm до 320gsm. Термичките завеси за затемнување ќе ја задржат светлината и ќе ги разладат домовите во текот на топлите лета и ќе заштедат на трошоците за греење со тоа што ќе го задржат студот надвор во текот на зимските месеци.


Опис:

ТЕМНА СОБА

РЕДУКЦИЈА НА НИЗОТ

ЗА ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА

Заштита на евиденцијата


Апликации:

Може да се пере во машина. Нежен циклус, топло железо. Не белејте, не на сушење. Ако има брчки, луѓето само треба да висат некое време на топла температура, брчките постепено ќе исчезнат.


Спецификации:

ПРЕМИУМСКА КВАЛИТЕТНА ТАБЕЛА

ПЛАВЕН ДИЗАЈН И БОИ

МАШИНА ЗА МЕРЕЕ


Конкурентна предност :

Нашата ткаенина со Triple Weave Blackout Technology е лесен и течен материјал со посебен скриен слој што ја блокира светлината за мирен сон. На нашите завеси нема облога или формалдехид. Нема штета по здравјето, особено за бебето. Лесно да ги купите.


Испраќам барање